10 הדברות של נעם

10 דברות

התאמה אישית

מעגל החיים והתוכנית האסטרטגית של נעם נתפרים על פי מידותיך, ומותאמים לך בדיוק על פי הפרמטרים האישיים שלך. נעם לוקחת בחשבון את כל המשתנים האישיים כמו: גיל, מקורות הכנסה, נכסים פיננסיים, צרכים אישיים ומשפחתיים, מטרות ויעדים ובונה לך תוכנית פיננסית אישית ייחודית, הבנויה על סמך הצרכים האישיים שלך.

חיזוי מדויק

נעם לא מסתמכת על שיעורי התשואה הממוצעים של נכסיך, אלא על סימולציית תרחישים. חיזוי נכון נעשה על פי מגוון תרחישים אפשריים ובניית אסטרטגיה אישית, ולא על בסיס ממוצעי תשואה.

תכנון נכון. לא טרנדי

תכנון נכון לא רץ אחר טרנדים. הוא מתאים עצמו לצרכים ולמטרות שלך. הריצה אחר טרנדים, אופנות ומגמות לא תמיד מתאימה למטרות שלך. נעם נשארת נאמנה ליעדים ולמטרות שהצבת לעצמך, ומכאן, נגזר התכנון הפיננסי המתאים לך ולמשפחתך. תכנון ארוך-טווח לוקח בחשבון גם דאגה להורים מבוגרים, לילדים ולצרכיהם המיוחדים, וכמובן, את מטרותיך האישיות גם לגיל הפרישה.

תכנון מס נכון עדיף על תשלומי מס גבוהים

קיימים סוגים רבים של נכסים פיננסיים נזילים: תוכניות חיסכון, קרנות פנסיה, פוליסות ביטוח, קופות גמל, תיקי השקעות ועוד. לכל נכס ערך כלכלי אחר הנובע, בין היתר, מתקנות מיסוי ומתקנוני המוצרים. היכרות מעמיקה ויסודית של תקנות המס יכולה למנוע ממך תשלומי מס גבוהים באמצעות תכנון מס נכון. כך לדוגמא: תזמון השימוש בנכסים, עשוי להיות שווה הון עתק עבורך, וכשאנו אומרים 'הון עתק', אנו מתכוונים למאות אלפי שקלים. רק מי שיכול לראות את התמונה הכוללת של סך כל נכסיך, יכול לייעץ לך איזה נכס פיננסי הכי נכון לממש בכל עת.

שימוש באפיקי השקעה מגוונים

שיטת מעגל החיים מחלקת את מסלול החיים שלך לתחנות בנות מספר שנים, כאשר בכל תחנה ההכנסות והצרכים משתנים. התכנון הפיננסי של נעם הופך את אי הוודאות ליתרון, ומאפשר לך לחיות באותה רמת החיים גם בגיל הפרישה.   ואכן, בנעם חושבים על תנאי הפרישה הנוחים שלך. מומלץ שניהול התזרים השוטף בשנות הפרישה הראשונות, יהיה מנוהל ברמת סיכון מזערית, זאת בניגוד לנכסים, העתידים לשמש את התזרים 20 שנה לאחר מכן. בדיוק לשם כך, אנו בונים לך תוכנית מעקב לכל מערך השקעותיך, אשר מכוונת את יועצי ההשקעות, מנהלי הקופות והיועצים הפנסיוניים שלך בכל הקשור לרמת הסיכון ולאופי ההשקעה, ועל פי התוכנית האסטרטגית שקבעת לך.

ניהול סיכונים

כמנהלי תוכניות אסטרטגיות לטווח ארוך, אנו כמובן לוקחים בחשבון גם את כל הסיכונים הכלכליים העלולים לנבוע ממצבי בריאות, סיעוד ומוות (חו"ח) של מפרנס עיקרי. אנו ממליצים על רכישת הגנה ביטוחית כנגד הסיכונים הבריאותיים העיקריים: אובדן כושר עבודה. פטירת מפרנס עיקרי או משני. טיפולים רפואיים יקרים, אשר אינם מכוסים על ידי מערכת הבריאות הציבורית. אשפוז סיעודי ארוך טווח של אחד מבני הזוג, הכרוך בעול פיננסי כבד על שאר בני המשפחה. מחלות זקנה הדורשות אמצעים כלכליים נוספים כגון: פרקינסון, דמנציה ואלצהיימר. לשיטתנו, לא כדאי להסתכן בדילול הנכסים הפיננסיים עקב אירוע רפואי. לפיכך, אנו ממליצים על רכישת הגנה ביטוחית מחברת ביטוח אחראית ורצינית, שתפטור אותך מניהול הסיכון.

ניצול נכון של רכיבי התוכנית הפנסיונית

 נעם מציעה לך ניהול איכותי מעמיק השולט בפרטים הקטנים של כל רכיבי תוכנית הפנסיה שלך. נעם היא זו שתסייע לך לחשב היכן מצוי הערך הכלכלי הגבוה ביותר מבין האופציות הפנסיוניות. כך לדוגמא, תוכל להחליט, האם כדאי למשוך את כספי הפנסיה כמענק חד פעמי או לקבל קצבה חודשית קבועה? תוכל גם לברור, בעזרתה של נעם, את האופציה הפנסיונית העדיפה והמתאימה לך ביותר. רק מתוך היכרות מעמיקה עם כל סוגי הפנסיה ותקנותיהן, תוכל נעם להמליץ לך, מתי ואיך למשוך כסף מקרן הפנסיה, ומתי מפוליסת הביטוח או קופת הגמל שברשותך.

שימור רמת חיים

נעם עורכת תיאום ציפיות מחושב ומושכל בין רמת החיים לה הורגלת בשנות עבודתך,לבין הרמה אליה אתה שואף בעת הפרישה. ידוע, כי רמת החיים בגיל הפרישה נקבעת על פי ממוצע הכנסותיך במהלך כל שנות עבודתך, ולא על פי השנים האחרונות, בהן הורגלת ברמת חיים גבוהה. גם אם ב-10 שנות עבודתך האחרונות כיהנת בתפקיד מנכ"ל, נראה שלא תוכל לאפשר לעצמך לחיות ברמת חיים כזו במשך 30 השנים הבאות. התנודות המשמעותיות בשכר בעת המעבר מתפקיד לתפקיד גורמות לכך, שכל הצבירות לאחור אינן יכולות יותר להתאים לרמת החיים הנוכחית. במטרה למנוע שינויים דרסטיים ברמת החיים, נעם מציגה לך תמונת מצב מלאה, ומתכננת עבורך את כספי הפרישה, כך שתוכל להמשיך לחיות הכי קרוב לרמה שהורגלת בה.

שקט נפשי

בנעם חושבים בשבילך על הכל. נעם רואה את התמונה הגדולה, צופה את כל הסיכונים הרלוונטיים לגיל פרישה, ויוצאת מתוך הנחות עבודה מחמירות, כך שבסך הכל אתה תמיד תצא נשכר.

אחריות לעתיד

 נעם נותנת לך אחריות לעתיד, ללא דאגות כלכליות מיותרות. כשם שלא יעלה על דעתך לנסוע ברכב לא מבוטח, לקנות דירה ללא עורך דין, או לנהל עסק ללא רואה חשבון, אתה לא יכול להרשות לעצמך לחיות בלי התכנון  הפיננסי של נעם. תכנון פיננסי ארוך טווח, לא רק חוסך לך מאות אלפי שקלים, הוא מעניק לך ביטחון ושקט נפשי, מבטיח שתפיק את המקסימום בחייך ועבור ילדיך לדורות הבאים. כשאתה עם נעם – אתה בידיים טובות. גם כשתפסיק לעבוד - הכסף ימשיך לעבוד בשבילך.